Loudata Informatikai Sz. K. Kft.
Virtualizáció
MI AZ A VIRTUALIZÁCIÓ?
Szükségünk van rá?
A virtualizációt az évtized vezető IT trendjeként tartják számon, és jelen van az ipar és a gazdaság minden területét kiszolgáló informatikai rendszerekben. Mit nyújt ez a koncepció, és miért terjed ilyen ütemben?
Az x86 architektúrájú számítógépek (az összes ma legelterjedtebb számítógép) kialakításuknál fogva egyidőben egy operációs rendszert futtat. A vállalatok külön szervereket alkalmaznak a levelezésre, adatbázis szerverekhez, és egyéb vállalatirányítási funkciókhoz. Viszont egy operációs rendszer, vagy egy feladat az informatikai rendszer mindössze 15-30%-át veszi igénybe. A rendszerek optimális kihasználására nyújt megoldást a virtualizáció. A virtualizáció lehetővé teszi több virtuális gép futtatását – akár különböző operációs rendszerekkel- egy fizikai gépen, a virtuális rendszerek pedig megosztoznak a fizikai gép erőforrásain - akár priorizált módon is-.
Virtualizálja Ön is szervereit, csökkentse költségeit, és mindazonáltal növelje hatékonyságát!
Ha Önnek több szervere is van melyeket le szeretné cserélni vagy esetleg az infrastruktúráját szeretné egységesebben látni, akkor Önnek szüksége van a Virtualizáció nyújtotta előnyökre!
Mit nyújthat önnek a Loudata Kft.?
Az Loudata Kft. vállalja saját eszközökkel rendelkező vállalatok Informatikai rendszerének virtualizációját, illetve megfelelő eszközök hiánya esetén ügyfelei számára biztosítja a szükséges infrastruktúra kialakítását is.
Mi az a virtuális gép?
A virtuális számítógép egy szimulált számítógépet jelent.A virtuális számítógép fizikailag nem létezik: a felépítése csupán egy szimuláció, egy olyan számítógépes program ami egy létező fizikai számítógépet, vagy egy fizikailag nem felépített számítógép működését szimulálja. Ez valójában egy "teljes számítógép egy másik számítógépen belül".
A virtuális gép felépítése
Egyetlen operációs rendszer sem, - sőt még az alkalmazások vagy más számítógépek a hálózaton sem- érzékelnek különbséget egy virtuális- és egy fizikai gép között. Még a virtuális gép is úgy véli, hogy ő egy valós számítógép. Mindazonáltal, egy virtuális gép teljes egészében szoftverekből áll, nem tartalmaz semmilyen hardver elemet. Ennek eredményeképp a virtuális gépek számos előnnyel rendelkeznek a fizikaiakhoz képest.
Az operációs rendszerek, alkalmazások és a hálózat többi tagja sem tud különbséget tenni egy virtuális- és egy fizikai gép között. Azonban egy virtuális gép szoftverként létezik, nem tartalmaz semmilyen fizikai elemet. Ezen oknál fogva a virtualizált környezet számos előnyökkel rendelkezik a fizikaihoz képest.
A virtuális gépek előnyei:
- Kompatibilitás: mint egy fizikai számítógépnél a virtuális számítógépnek is megvannak az összes részegységei. Ennek eredményeképpen a virtuális gépek kompatibilisek az összes szabvány operációs rendszerrel.
- Elszigetelés: a virtuális gépek nem tudják egymás környezetét elérni, egymástól izoláltan futnak.
- Beágyazás: a virtuális gép önmagában foglalja a teljes számítógép környezetet, ezáltal kiválóan hordozhatóvá válik a későbbi tárolóváltásoknál is.
- Hardverfüggetlenség: a virtuális gépek a mögöttes hardvertől függetlenül futnak, akár olyan eszköz is konfigurálható mely fizikailag nincs jelen a számítógépben(Pl. SCSI vezérlő).
Építse fel rendszerét téglánként, virtuális téglánként!
A virtuális gépek alapvető építőelemei egy nagyobb megoldásnak, a virtuális infrastruktúrának. Míg egy virtuális gép egy számítógép összes hardver-erőforrását jeleníti meg, a virtuális infrastruktúra egy egész IT infrastruktúra összekapcsolt hardver erőforrásait mutatja. Minden szervezetnél a virtuális megoldásokkal kiépíthető virtuális szerver és desktop infrastruktúra, amelyek javítják a rendelkezésre állás, biztonság és menedzselhetőséget a küldetés-kritikus alkalmazásoknál.
Virtuális infrastruktúra
Csökkentse beruházási és működési költségeit, és javítsa működési hatékonyságát, rugalmasságát!
Virtuális infrastruktúra
Építsen ki szabványos és egységes virtualizációs platformot a teljes informatikai infrastruktúra automatizálására.
Mi az a virtuális infrastruktúra?
A virtuális infrastruktúra lehetővé teszi, hogy fizikai erőforrásait megossza több virtuális géppel a teljes infrastruktúrának. Az erőforrások megoszthatók több virtuális gépen és alkalmazáson keresztül. Üzleti igényei a mozgatórugója az alkalmazásinfrastruktúra fizikai erőforrásainak dinamikusan feltérképezésének - még akkor is, ha az igények nőnek és változnak. Egyesítse x86 szervereit, és velük együtt a hálózatot és a tároló eszközöket is egy egységes Informatikai erőforrás csoportba, melyet akkor és ott használhat, ahol szüksége van rá. Ez a megoldás nagyobb rugalmasságot biztosít a vállalat számára, és kevesebb beruházási és üzemeltetési költségeket eredményez.
A virtuális infrastruktúra a következő komponensekből áll:
- Bare-metal hypervisor, melyek lehetővé teszik a teljes virtualizációt minden x86 számítógép számára.
- Virtuális infrastruktúra szolgáltatások, mint az erőforrás menedzsment és az összevont biztonsági mentés a virtuális gépek erőforrásainak optimalizálása érdekében.
- Automatizálási megoldások, melyek különleges lehetőségeket nyújtanak egy adott IT folyamat optimalizálására, mint például a ellátás vagy a katasztrófa utáni helyreállítás.